Klubmestre 2022

Juniorfinale: William, Jakob og Odin med trænerne David Tolstrup Christensen og Jesper Abildgaard

Juniorfinale: William, Jakob og Odin med trænerne David Tolstrup Christensen og Jesper Abildgaard

Damesingle
Lene Damgaard over Eydvør Dimun
7-6 / 6-3

Herresingle
John Rasmussen over Aage Hansen
2-6 / 6-1 / 7-6

Herredouble
Jan Christensen/Jens B. Hansen over Knud Rasmussen/Aage Hansen
7-5 / 6-4

Mixdouble
Lisbeth K. Olsen/Knud Rasmussen over Pernille Svarre/Steen Genckel
6-4 / 6-2

Damedouble
Jette Dambæk/Lene Damgaard over Lisbeth K. Olsen/Pernille Svarre
6-3 / 6-3

Klubmestre 2021

Damesingle Lisbeth K. Olsen over Marianne Birkekær 6-0 / 6-2
Dommer Karen Lisbeth Hansen

Herredouble Carsten Bonde og Carsten Hadsbjerg over Knud Rasmussen og Aage Hansen 6-1 / 6-1
Dommer Jens B. Hansen

Mixdouble Lisbeth K. Olsen og Knud Rasmussen over Pernille Svarre og Steen Genckel 7-5 / 6-1
Dommer Jan Christensen

Juniorkampene blev spillet af Odin, Celina, Jakob og William.

Flotte nye bluser.

Klubmestre 2020

Juniorkampene blev spillet af William, Malou, Odin, Emil og Luna. Vinderen af alle-mod-alle turneringen blev William, men Malou på en flot 2. plads.

Dame-single Marianne Birkekær over Jette Dambæk 6-3, 6-4

Herre-single David Tolstrup over Aage Hansen 6-3, 4-6, 6-1

Mix-double Gitte Nonbo og Carsten Hadsbjerg over Jette Dambæk og Helmer Jacobsen 6-0, 6-0

Dame-double Jette Dambæk og Lene Damgaard over Marianne Birkekær og Gitte Nonbo 5-7, 6-4, 7-5

Herre-double Carsten Bonde og Carsten Hadsbjerg over H.C. Jensen og Jens B. Hansen 6-0, 6-2

Klubmestre 2019

Herredouble

Jan Christensen /John Nielsen - Jens B. Hansen /H.C. Jensen
6-4, 7-5





Mixdouble

Gitte Nonbo /Carsten Hadsbjerg - Lisbeth K. Olsen /Knud Rasmussen
6-1, 6-0

Herresingle

Aage Hansen - H.C. Jensen
6-3, 7-5

Klubmestre 2018

Herredouble

Carsten Pedersen/William Tolstrup - H.C. Jensen/Jens B. Hansen 6-4, 6-2

Damedouble

Marianne Birkekær/Gitte Nonbo - Lene Damgaard/Jette Dambæk 7-5, 6-3

Mix-double

Lene Damgaard/Carsten Pedersen - Lisbeth Olsen/Knud Rasmussen
7-5, 6-1

Junior Mix-double

Ida Svarre/Gustav Genckel - Lærke Rasmussen Blak/Jonas Olsen
6-3, 6-1

Dame-single

Marianne Birkekær - Lisbeth Olsen 6-3, 6-3

Herre-single

Aage Hansen - H.C. Jensen
6-4, 7-5

Klubmestre 2017

Herre-double

H.C. Jensen/Jens B. Hansen - Steen Genckel/William Tolstrup 6-3/6-3

Herre-single

Tais Andersen - David Tolstrup 6-4/6-4

Dame-single

Lisbeth K. Olsen - Marianne Birkekær 5-7/6-0/6-1

Junior mix-double

Ida/Nicklas - Lærke/Jonas 7-5/4-6/6-3

Dame-double

Marianne Birkekær/Gitte Nonbo - Lisbeth K. Olsen/Pernille Svarre 6-4/6-2

Junior Dame/Herre-double

Thomas/Gustav- Lærke/Ida 6-0/6-1

Mix-double

Carsten Pedersen/Lene Damgaard - Carsten Hadsbjerg/Gitte Nonbo 3-6/6-1/6-4

Herre-single (Oldboys)

H. C. Jensen/Aage Hansen 6-2/6-3

Klubmestre 2016

Herre-single

Tais S. Andersen - Aage Hansen 7-5/0-6/4-6

Dame-single

Lene Damgaard - Lisbeth Olsen 3-6/3-6

Herre-double

Carsten Pedersen/Robert Marcussen - H. C. Jensen/Jens B. Hansen; 6-1/7-5

Dame-double

Pernille Svarre/ Lisbeth Olsen - Marianne Birkekær/Gitte Nonbo
2-6/1-6

Mix-double

Lisbeth Olsen/Knud Rasmussen - Lene Damgaard/Carsten Pedersen 1-6/1-6

Junior-double

Ale/Jonas - Ida/David 6-3/6-3

Klubmestre 2015

Herre-double B: Fra venstre William Tolstrup/H. C. Jensen over Bent Thorsen/Helmer Jacobsen. Helmer var desværre fraværende, da billedet blev taget

Mix-double: Fra venstre Knud Rasmussen/Lisbeth K. Olsen over Jørgen Rasmussen/Lene Damgård

Dame-single: Fra højre Lisbeth K. Olsen over Marianne Birkekær

Herre-single B: Fra højre H. C. Jensen over Tais S. Andersen

Dame-double: Fra venstre Pernille Svarre/Lisbeth K. Olsen over Jette Dambæk/Lene Damgård

Herre-single A: Fra højre Carsten Petersen over Tomas Rasmussen

Herre-double A: Fra venstre Robert Marcussen og Carsten Petersen vandt over Tomas Rasmussen/Simon Andersson uden kamp, da de var forhindret i at spille.

Klubmestre 2014

Dame-single: (tv) Lene Damgård over Lisbeth K. Olsen

Herre-single A: (th) Simon Anderson over Carsten Pedersen

Herre-Single B: (tv) Tais S. Andersen over Åge Hansen

Dame-double: (tv) Pernille Svarre/Lisbeth K. Olsen over Jette Dambæk/Lene Damgård

Herre-double: (tv) Carsten Pedersen/Jan Christensen over Simon Anderson/Tomas Rasmussen

Mixed-double: (th) Lisbeth K. Olsen/Knud Rasmussen over Pernille Svarre/Thomas Klit

Del siden